KK Stav Concrete s.r.o. na facebooku!

Strojní čištění podlah

V dnešní době zvyšujících se téměř veškerých nákladů je potřeba dané věci udržovat v co možná nejlepším stavu, aby nedocházelo k rychlé ztrátě jejich estetické, ale především užitné hodnoty. Pro zachování stálého povrchu podlahové konstrukce podlahy v daných objektech, pro zachování její bezpečností je tudíž zapotřebí pravidelná údržba a čištění.

Strojové čištění podlah v průmyslových objektech zahrnuje zametení nebo vysátí hrubých nečistot a jejich následné strojové čištění podle typů podlahových povlaků (betonové podlahy, pryskyřičné stěrky, syntetické teraso a další), podle výrobního prostředí, kde se daná podlaha nachází, a podle účelu, k jakému slouží.

Zametení hrubých nečistot je provedeno ručně nebo pomocí zametacích strojů, drobné nečistoty a prach jsou odstraněny průmyslovými vysavači. Na následné mokré mytí jsou používány různé typy čisticích strojů:

  • Kotoučové stroje – jednomotorové podlahové čističe opatřené čisticím padem pro typický druh podlahové konstrukce.
  • Podlahové automaty – pro větší půdorysné plochy s různými typy podlahových kartáčů (podle stupně znečištění stávajícího podkladu).
  • Použití tenkovrstvého nátěru – na pryskyřičné bázi, dosahuje se estetického oživení již stávajícího podlahového systému a v neposlední řadě zvýšení jeho fyzikálních vlastností (např. zvýšení tvrdosti), podlaha se tak stane znatelně odolnější proti nežádoucímu poškození vlivem různých vrypů daných provozním zatížením.
  • Přehlazení motorovými hladičkami opatřenými lopatkami se segmenty – alternativou pro renovaci a nové oživení vzhledu je možnost opatřit benzinovou rotorovou hladičku lopatkami se speciálními segmenty diamantů (využívají miliardy mikroskopických částeček umístěných na brusném kotouči, lopatce, které podlahu leští a čistí bez použití chemikálií), dochází zde k docílení sklovitého povrchu betonové desky.

KK Stav Concrete s.r.o. - Informace o průmyslových podlahách, betonových podlahách, litých podlahách

Kontaktní telefon: +420 731 520 145 / +420 736 622 435
Napište nám: info(a)kkstav.cz


Realizace průmyslových podlah,
strojně hlazených betonů,monolitů, epoxidových stěrek,
litých a dekorativních podlah

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti:
Bořivojova 878 / 35, 130 00 Praha 3

Pobočka morava:
Galašova 156, 753 01 Hranice


KK Stav s.r.o. na facebooku

Odkazy