KK Stav Concrete s.r.o. na facebooku!

MMA podlahy

Podlahové systémy z MMA pryskyřic nacházejí své uplatnění převážně při sanaci starých a poškozených podkladních vrstev.

Jejich nespornou výhodou je rychlost jejich zpracování (aplikace další vrstvy je možná po 1 hodině, pochůznost každé vrstvy cca za 15–30 minut, plné zatížení vrstvy 3 hodiny), možnost provádění i v extrémních podmínkách (odolávají výrazným teplotním rozdílů, aplikace je možná až do –10 °C, se speciálními přísadami až do –25 °C). Jsou odolné rovněž vůči UV záření (pomaleji stárnou), většině organických kyselin a louhů apod.

Systémy z MMA pryskyřic se dají aplikovat na nejrůznější stávající podklady – nové, strojně hlazené betonové podlahy, vyzrálé betony, zvětralé a jinak poškozené betonové plochy, staré nátěry, keramická a teracová dlažba, asfaltobetony a další.

Pro každý z provozů se podle požadavků na chemické, fyzikální a specifické vlastnosti volí různé typy podlahových systémů z MMA pryskyřic – MMA nátěry, MMA stěrky a MMA silnovrstvé stěrky.

  • MMA nátěry – 0,5–2 mm, podle použité frakci plniva v podobě křemičitého písku. Jsou vhodné pro lehké a střední provozy. Vhodné jako uzavírací nátěry syntetických podlah. Lze provádět v různých barevných modifikacích.
  • MMA stěrky – tloušťka vrstvy 2–3 mm. Lze provádět v hladké či protiskluzné úpravě, kde požadavek drsnosti je dán použitím různé frakce křemičitého písku. Lze provést v mnoha barevných kombinacích dle RAL. Nejširší uplatnění nacházejí v průmyslu potravinářském, chemickém, strojírenské výrobě apod.
  • MMA silnovrstvé stěrky – tloušťka vrstvy 3–7 mm, jedná se o rozšíření systému litých MMA stěrek za použití vyšší zrnitostní frakce křemičitého písku, který bývá v každé vrstvě přesypáván a dochází k navýšení konstrukční výšky podlahového systému a tím ke zlepšení jeho mechanických vlastností. Své hlavní použití nachází v těžkých výrobních provozech, kde je požadována velká únosnost výsledné vrstvy.

Technické parametry:

  • Plná zatížitelnost po 3 hodinách (odpadávají prostoje ve výrobních procesech)
  • Podklad pro aplikaci musí mít zbytkovou vlhkost maximálně 4 %
  • Lze aplikovat i při teplotách pod bodem mrazu
  • Díky rychlosti tvrdnutí lze během 2 pracovních dní provést sanaci 300–600 m2 podle složitosti a požadavků

Naše služby

Betonové podlahy

Betonové podlahy

Prohlédněte si nabídku betonových podlah, strojně hlazených beto...

KK Stav Concrete s.r.o. - Informace o průmyslových podlahách, betonových podlahách, litých podlahách

Kontaktní telefon: +420 731 520 145 / +420 736 622 435
Napište nám: info(a)kkstav.cz


Realizace průmyslových podlah,
strojně hlazených betonů,monolitů, epoxidových stěrek,
litých a dekorativních podlah

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti:
Bořivojova 878 / 35, 130 00 Praha 3

Pobočka morava:
Galašova 156, 753 01 Hranice


KK Stav s.r.o. na facebooku

Odkazy