KK Stav Concrete s.r.o. na facebooku!

Příprava podkladu

Správná příprava podkladu je nedílnou součástí správného fungování podlahového systému (jak u cementových stěrek, pryskyřičných a dekorativních podlah …). K přípravě stávajícího podkladu se volí následné technologické kroky.

 

Možnosti přípravy podkladu

  • Tryskání (brokování) – použití této technologie zaručuje odstranění veškerého přebytečného cementového mléka, pozůstatků barev, starých barevných nátěrů, pogumovaných míst od provozu, např. VZV vozíků, odstranění nesoudržných částí podlahy. Je vhodnou přípravou také pro pokládku dalších vrstev na strojně hlazené betonové podlahy, které slouží jako podklad pro finální pryskyřičné stěrky. Po důkladném brokování je zaručena dokonalá soudržnost se stávajícím podkladem, která se uvádí v hodnotách až 1,5 N/mm2. Provádí se pomocí tryskání ocelový kuliček, „broků“, které rotují v uzavřeném okruhu, při zajištění bezprašného provozu v podobě připojení tryskacího stroje na průmyslový vysavač. Hodinový výkon dané soustavy v nečlenitých podmínkách je 250–300 m2. Výsledný povrch je zdrsněný, zbavený neúnosných částic, očištěný a vysátý, a lze na něj aplikovat finální povrch.
  • Broušení – jedna z nejšetrnějších technologických příprav stávajícího podkladu pro pokládku např. tenkovrstvých stěrek. Zaručuje jemnou strukturu povrchu po opracování. Broušení se provádí pomocí několika druhů rotačních brusek, které jsou opatřeny diamantovými kotouči (vhodná k přípravě na starší a nové betonové podklady, mírné srovnání nerovností a přechodů), nebo smirkem (vhodné k přípravě méně pevnostních cementových potěrů, samonivelačních stěrek, anhydritových a pryskyřičných podlah). Broušení špatně přístupných míst (krajů atd.) se provádí pomocí úhlových brusek opatřených diamantovým kotoučem s napojením na odsávání k eliminování prašnosti.
  • Frézování – používá se k odstranění plošných a lokálních nerovností, silných vrstev barvy, stěrky a dalších nečistot (olejových úkapů, nánosů atd.). Opakovaným pojezdem po nerovnostech dosahujeme optimálního povrchu, který opatřujeme dalšími technologickými postupy – tryskání, broušení. Frézování se provádí pomocí „kladívkových fréz“ (tj. naklepávání povrchu, čímž se odstraní lokální nerovnosti, nátěry a nesoudržné části), nebo pomocí „hrotových fréz“ (slouží k odstranění větších nerovností, plast betonů, silnovrstvých stěrek atd.). Pro omezení prašnosti lze frézování provádět v podobě zkrápění či odsávání.
fotofotofotofoto

KK Stav Concrete s.r.o. - Informace o průmyslových podlahách, betonových podlahách, litých podlahách

Kontaktní telefon: +420 731 520 145 / +420 736 622 435
Napište nám: info(a)kkstav.cz


Realizace průmyslových podlah,
strojně hlazených betonů,monolitů, epoxidových stěrek,
litých a dekorativních podlah

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti:
Bořivojova 878 / 35, 130 00 Praha 3

Pobočka morava:
Galašova 156, 753 01 Hranice


KK Stav s.r.o. na facebooku

Odkazy